Opak Ambalaj ve Etiketleme Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Dil Seçiniz : clock-icon7/24 Hizmetinizdeyiz

logo

   TEKLİF İÇİN ARAYIN!  +90 (216) 394 10 13

bilgi@opakambalaj.com.tr

Fason Ambalaj Hizmeti Alırken Dikkat edilecek 5 Faktör

Fason Ambalaj Hizmeti Alırken Dikkat edilecek 5 Faktör

Yıllar boyunca, ambalaj hizmetlerinin dış kaynak kullanımı birçok endüstride yaygınlaşmıştır.
Bir başlangıç ​​şirketi veya bir Fortune 100 Tüketici Paketli Mal (CPG) şirketi olsanız, doğru sözleşme ambalaj partnerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç temel faktör vardır.

Konteynır paketleme endüstrisi, birincil ve ikincil ambalajlar, gıda ve gıda dışı sertifikalar ve sıvı dolum ve kuru doldurma çözümleri de dahil olmak üzere geniş kapsamlı ihtiyaçları karşılar. Tedarikçinin peyzajı, her alanda faaliyet gösteren uzmanlarla çeşitli ve parçalara ayrılmıştır.

Yalnızca belirli bir sağlayıcının “maddi” varlıklarını değil, aynı zamanda bir ambalaj şirketinin “maddi olmayan” katkılarını anlamak, bir ambalaj ortağı seçerken seçeneklerinizi tartmanıza yardımcı olacaktır.

Amacınız, tedarikçinizin başarılı olmasını sağlamak için tedarikçinizin yeterliliklere, sertifikalara, üretim yeteneklerine ve detaylara dikkat etmesini sağlamaktır.

Her zaman istisnalar vardır, ancak aşağıda sıralanan öncelikler, önem sırasına göre, kapsamı veya büyüklüğü ne olursa olsun, neredeyse her sözleşme paketleme projesi için geçerli olmalıdır. En iyi sağlayıcılar, bu ambalaj sorunlarının her birini etkili bir şekilde ele almaya hazır olmalıdır. En başarılı paketleme ilişkileri için, aşağıdaki özelliklere sahip ortaklarla çalışmayı deneyin.

1 - Kaynak

Güven, ambalaj partnerinizin bir problem çözücü ve yenilikçi olmanın yanı sıra yetkili bir eş-ambalajlama uygulayıcısı olduğu güvencesini de beraberinde getirir.

Sektörde daha çok işçi ve yüksek teknoloji ürünü makineler var.

          * Paket tasarım desteği mi arıyorsunuz?
          * Hammadde temin etmek veya tedarik etmek için yardıma ihtiyacınız var mı?
          * Film yapısı, palet optimizasyonu, kutu deposu gereksinimleri veya üçüncü parti lojistik

hizmetleri hakkında bilgi sahibi bir uzmana ihtiyacınız var mı?

Paketleme hizmetlerinin sürekliliğinin karşıt uçlarında, bir uçta “sadece işçilik”, diğeri ise tam hizmet “anahtar teslim” operasyonları geliyor.

İkincisi, tedarik zincirini kapsamlı bir şekilde anlamak, malzemeleri seçmek ve ambalaj sürecinin her aşamasında yatırım için en çok geri dönüşü sağlamak da dahil olmak üzere projeleri yönetme deneyime sahiptir.

Paketleme endüstrisi, zorunlu sertifikalar, etiketleme özellikleri ve perakende ambalajlama gereksinimleriyle daha karmaşık hale geldiğinden, anahtar teslim uzman bir uzmanla ya da ambalaj tasarımından bitmiş ürünlerinizin sevkiyatını bırakarak sürecin her aşamasını tam olarak anlayan bir kişi ile çalışmak en iyisidir.

2-Kabiliyet

Göz önünde bulundurmanız gereken ambalaj şirketinin siparişinizi tamamlamak için gerekli olan makine, personel ve çalışma alanlarını muhafaza etmesi gerektiği açıkça görünse de, bu şeyler kabul edilmemelidir.

Yükleniciye, projeniz için hangi ekipmanın kullanılacağını sormanız ve önerdiği sürecin her bir aşamasını gözden geçirmenizi talep etmeniz mantıksız değildir.

Belli bir sözleşme paketleme şirketine olan taahhüdünüz, programınızı zamanında ve verimli bir şekilde idare edebilecek kapasiteye ve kapasiteye sahip olduklarından emin olunana kadar verilmemelidir.

Ayrıca, ihtiyaçlarınızın bir “erişim” olan ve normalde yaptıkları şeyin ötesindeki bir şey yerine, sağlayıcının temel özelliklerini yansıtan bir “tatlı nokta” içinde olduğundan emin olun.

Daha fazla geri bildirim için, geçmiş başarıları değerlendirmek için benzer projeler hakkında referans alın.

3-Esneklik

Sözleşmeli ambalaj endüstrisinde değişiklikler kaçınılmazdır ve “çevik” bir ortakla çalışmak, ihtiyaç duyulduğunda ambalajlama projesinin ortasında hızlı bir şekilde müdahale etme ve rota değiştirmeyi garanti etme konusunda yardımcı olabilir.

Detaylardaki “Son dakika” değişiklikleri, zaman çizelgelerini ve en organize durumu bile azaltabilen en kötü durum, hat kapatmalarını etkileyebilecek planlama, zamanlama ve yönetim çatışmalarına neden olabilir.

Paketleme projenizin tam ve eksiksiz başarısına tam olarak sadık kalarak şirketin bu zorlukları sizin adınıza nasıl yerine getireceğini tam olarak anlamanız için bir öncelik verin. Birçok ambalaj şirketi, acele edilmiş projeler ya da küçük pilotlar ya da üretim öncesi çalışmalar için ücret alacaktır. Bu beklenmelidir. İlişkinin uzun vadedeki faydalarına odaklanın, kısa vadelerin kısa dönem maliyetlerine karşı.

Sözleşmeli ambalaj dünyasında yaygın olan engellerin üstesinden gelmekle ilgilenen “her ne yaparsanız” kültürü ve yönetim tarzını arayın. Projeniz için üretim planları ve hedefler ile sağlam iletişim önemlidir. Projeniz için puanın kim olacağını öğrenin ve anlayın. Kendinizle kişisel ve aynı zamanda iş seviyesinde konuşarak, kendinize ve proje için% 100 sorumlu olacak hesap yöneticinize rahatlık hissedene kadar zaman geçirin.

4-Lokasyon

Paketleme projenizin çalışacağı yere yakın olmak önemli görünebilir, ancak içeriğinize, ham ürününüze, son müşteriye veya dağıtım merkezine daha yakın bir yer seçmek genellikle daha faydalı olabilir.

Gönderim verimliliğini optimize etmek için, paketleyeceğiniz son ürünün boyutunu dikkate aldığınızdan emin olun.

Çoğu şirket, mamul malların kendi bireysel bileşenlerinden çok daha büyük olacaklarını ve toplam küp ve nakliye rotalarına göre daha az maliyetli bir konuma sahip olacağını fark eder.

Örneğin, daha küçük veya “daha ​​hafif” ürünlerle, kros nakliye masrafları önemsiz olabilir, bu yüzden en becerikli, yetenekli, esnek ve uygun fiyatlı ortak paketleyici, daha uzak bir mesafeye rağmen geçerli bir değerlendirme olabilir.

Bir iş başlangıcı için yerinde ziyaretler her zaman tavsiye edilir ve proje için ilişkileri ve beklentileri sağlamlaştırmaya yardımcı olur. Bir havayolu biletinin maliyeti, birisinin “çocuğunuzu” bebek bakımını yaptığınızı fark ettiğiniz anda harcanan paradır.

Bu yönergelere sadık kalırsanız ve projenizin ilk aşamalarında yer almaya karar verirseniz, herhangi bir yetkili sözleşme paketleme işlemi, özellikle günümüzün iş ortamında mevcut olan teknoloji ve mobilite cihazlarıyla projenizi uzaktan idare edebilir.

5-Ödenebilirlik

Maliyet önemli bir husussa da, başarılı bir ambalajlama çabasını etkileyen temel faktör değildir. Bir perakende ürün için temel kural, ambalajın toplam maliyetinin %'unu bütçeye ayırmaktır. Malzemelerinizi ve ayrıca servis sağlayıcınızı seçerken bu bütçeyi göz önünde bulundurun.

Sözleşmeli ambalaj “özel” bir iştir, bu nedenle her paket için bir fırsat, benzersiz bir müşteri kişiliği, özel montaj talimatları ve rastgele ihtiyaçlarla birlikte gelir. En iyi “genel yüklenici”, her zaman en ucuz emeği olan ama en iyi “emekçiler” olan biri değildir. Özel bir ev inşa etmek gibi, alt yüklenicilerin

tecrübesi ve hızlı bir şekilde geri dönüşü ve karı artırmaya yardımcı olan genel verimlilikleri ve en nihayetinde “mükemmel ev” ini ilk kez inşa ederek paradan tasarruf etmenizi sağlar. Tamamen ambalaj başarısı için, diğer dört faktörü göz önünde bulundurun, daha sonra sözleşme paketleyici ile fiyatınızı pazarlayın, tüm ihtiyaçlarınızı karşılamada en güvenilir, becerikli ve duyarlı çözüm olduğunu hissedin.

Önemli Bilgi

Sözleşme ambalajı seçiminizin, ürününüzün karlılığı üzerinde çarpıcı bir etkisi olduğu açıktır. Doğru anahtar teslim ambalaj uzmanı, tedarik zincirindeki her bağlantıda maliyetleri düşürecek ve verimliliği artıracaktır.

Potansiyel satıcılarınızı değerlendirmek ve karşılaştırmak için yukarıda belirtilen kriterleri kullanarak, çabalarınızı yönlendirmeye yardımcı olacak gerçek liderleri bulmak sizin için daha net hale gelmelidir.

İhtiyaçlarınızı, çözümlerinizi ve gereksinimlerinizi özel olarak karşılayabilme kabiliyetine güvenebileceğiniz bir sözleşme ortağı olabilirsiniz. Eğer yaparsanız, iş yeriniz ve kar marjlarınız çok ödüllendirilecektir.