Opak Ambalaj ve Etiketleme Sanayi Ticaret Ltd. ti.

Dil Seiniz : clock-icon7/24 Hizmetinizdeyiz

logo

   TEKLF N ARAYIN!  +90 (216) 394 10 13

bilgi@opakambalaj.com.tr

Shrinkleme

Shrinkleme

Shrink

Bir dier ismi shrink paketleme olan paketleme; bir ürünün üzerini veya zaten baka bir teknikle ambalajlanm ürünün etrafn çounlukla plastik filmlerle sararak paketleme ileminin gerçekletirilmesidir. Bu ileme; Shrink Wrapping ismi verilir. Ürünün ileme girmeden yalnzca etrafnn sarlarak ambalajlanmasna polywrapping ad verilmektedir. Shrink; ngilizce'de küçülmek ve çekmek anlamlarna gelmektedir. Shrink film; paketleme amacyla kullanlr ve s yardmyla çeker, bu sayede kaplad ürünün formunu alr. Shrink ilemleri; Shrink makinesi ve Shrink filmiyle beraber uygulanmaktadr. Shrink makinesi iki amaçl bir süreçle çalmaktadr. Birinci ksmda, paketlenecek ürünün etrafn çevreleyen ve diki kayna ismi verilen plastik film; kaynak makinesiyle dikilmektedir. kinci aamada ise s tatbik edilerek Shrink Film'in büzülüp küçülmesini salayan tünelden meydana gelmektedir. Buna ksaca Shrink frn, Shrink tüneli veya s tüneli ad verilmektedir. 


Opak Ambalaj'da Shrink Paketleme

Opak Ambalaj ve Etiketleme olarak shrink paketleme yoluyla yaptmz paketlemenin belirli amaçlar bulunmaktadr. Müterilerimizin istekleri dorultusunda ürünleri PVC, PE, PO veya PET malzemelerinden biriyle shrinkleyip kolileme ilemlerine hazr hale getirmekteyiz. Bunun ardndan, ambalaj ve etiketlenmesi tamamlanan ürünleri kolileyerek sevkiyat için shrinklenme ilemlerini gerçekletirmekteyiz. Opak Ambalaj üretim tesislerimizde müterilerimizin istedii sayda, boyutlarda ve malzemelerde shrink yaplabilmektedir. 


Shrink Paketlemenin Amaçlar 

Shrink paketleme sayesinde iki veya daha küçük paket; daha geni tek bir paket haline getirilir. Ayrca, bir paket veya ürün temiz tutulmu olur. Ambalajlanm bir ürünün çalnmas veya ambalajn satn alnmadan açlmas engellenmi olur. Shrink paketleme; ürünün açlmadn belli eden muhafaza mührü görevi görmektedir. Ayrca, ürün haarelere kar korunmu olur. Bununla birlikte, bir ürünün yeniden datlmas, hediye edilmesi veya satlmas engellenir. Ürün; yalanmaya, rutubete, suya veya dier mekanik etkilere kar korunmu olur ve dayankll salanr. Shrink paketleme sayesinde dergi ve katalog gibi kat ürünleri, ypranmadan ve en orjinal haliyle gerçek sahibine ular. Shrink paketleme bu amaçla zarar vermeden adres etiketi yaptrlmasn ve tama srasnda temiz kalmasn salar. Shrink paketleme; ürünlere gruplama ve bir arada tutabilme yeteneini kazandrr.