Opak Ambalaj ve Etiketleme Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Dil Seçiniz : clock-icon7/24 Hizmetinizdeyiz

logo

   TEKLİF İÇİN ARAYIN!  +90 (216) 394 10 13

bilgi@opakambalaj.com.tr

Elleçleme

Elleçleme

Elleçleme

Opak Ambalaj ve Etiketleme olarak; elleçleme alanında da en iyi hizmeti verdiğimizi iddia ediyoruz. Elleçleme hizmetimiz sayesinde depolama etkinliğiniz artabilir, ürünlerinizin depoda bekleme süresi kısalır, depolama alanı içerisindeki elleçleme sayısı azaltılır, maliyetler azaltılır, insan gücü kullanımı azaltılır, etkin çalışma koşulları sağlanır ve lojistik hizmet düzeyi arttırılır. Tüm bu süreçler sayesinde depolama başta olmak üzere stoklama alanından tutun da , siparişlerin hazırlanması, tamamlanması ve yollanması gibi işlemler kolay hale gelecektir. 


Elleçleme Nedir?

Elleçleme; gümrük gözetimi altındaki ürünün esas özelliklerini değiştirmeden istiflenmesi, büyük kaplardan küçük kaplara konması, kalburlanması, kapların yenilenmesi, ürünün yerinin değiştirilmesi, kapların tamir edilmesi veya havalandırılması ve bunun gibi işlemleri ifade etmektedir. Ancak, elleçlemenin kanunda yapılan tanımına ek olarak elleçleme sadece gümrük gözetimi altındaki eşyalarda değil lojistik sektöründe hem nakliyede hem depolamada çok kullanılan bir eylem haline gelmiştir. Elleçleme tanımının içerisine depo içerisindeki ürünlerin depo araçları kullanılarak istiflenmesi, paketlenmesi ve yerleştirilmesi gibi işlemler de girer. Elleçleme; hem ürünlerin taşınması hem depolanması hem de yüklenmesi bakımından depo operasyonlarının verimliliğini doğrudan etkilemektedir. Ürünlerin, depolama alanındaki kısa süreli hareketlerini kolaylaştırması açısından etkili olurken maliyetleri de düşürmektedir. Bu sebepten dolayı, elleçlemede hangi sistem kullanılırsa kullanılsın en önemli amaç etkinliğin arttırılmasıdır. 


Elleçleme Nasıl Yapılır? 

Opak Ambalaj ve Etiketleme olarak elleçlemede en çok kullandığımız alet palettir. Palet; ürünün büyük miktarlarda taşınmasına ve depolanmasına yardımcı olmaktadır. Fakat, paletlerin birçoğunun geri dönüşümlü olmaması sebebiyle çok sayıda hasarlı palet yığını çevre kirliliğine ve görüntü bozukluklarına sebep olmaktadır. Bir başka sorun ise bu malzemelerin içerisinde yer alan böcek ve bakteri gibi zararlıların malzemelerin hareketinden dolayı birçok ülkeye yayılmasından kaynaklanan sağlık sorunlarıdır. Opak Ambalaj ve Etiketleme olarak, elleçleme hizmeti için bizleri tercih ettiğiniz takdirde son teknolojiye sahip cihazlarla ve teknik donanımlı çalışanlarla sunduğumuz kaliteli hizmetten faydalanma şansına erişeceksiniz. Bununla birlikte, tesislerimizde tüm ürünler ilk adımdan başlayarak son adıma kadar en son kalite standartlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Ayrıca, müşterilerimize düşük maliyetli üretim, sevkiyat ve depolama hizmeti sunmaktayız.